Facebook

Aktualności

III Święto Ziemniaka - Wiącka - dzień drugi

Drugi dzień III Święta Ziemniaka w gminie Bodzentyn odbył się w niedziele 17 września na placu przy Domu Wiejskim we wsi Wiącka. Pomimo niesprzyjającej aury i silnych opadów deszczu był dniem radosnym, pełnym dobrej zabawy i wielkiej pomocy jaka spłynęła od mieszkańców naszej gminy i przyjezdnych gości dla 6-letniego Mikołaja. Podczas wydarzenia została zorganizowana akcja charytatywna, w której zebrano na rehabilitacje chłopca ponad 13 tysięcy złotych!!!

III Święto Ziemniaka - Wiącka - dzień pierwszy

Tegoroczne już III Święto Ziemniaka zostało podzielone na dwa dni 16 i 17 września. Podczas wydarzenia odbywającego się w sobotę uczestnicy mogli wziąć udział w biegach i zabawach zorganizowanych na placu przy Domu Wiejskim w Wiącce. Wydarzenie skierowane było głownie do dzieci i młodzieży lecz również rodzicie i opiekunowie mogli znaleźć coś dla siebie. Sobota na Wiącce była dniem sportu. W trakcie wydarzenia nie zabrakło również gier, zabaw i niespodzianek.

Studenci ze stolicy udokumentowali bodzentyńskie zabytki

Od 13 do 15 września w Bodzentynie gościła grupa 20 studentek i studentów kierunków Historii Sztuki oraz  Ochrony Dóbr i Środowiska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Przyjechali w ramach realizacji programu „Udany Start” dofinansowanego ze środków UE.

Uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny

Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 miało miejsce w poniedziałek 4 września natomiast to nieco mniej formalne i przyjemniejsze odbyło się 10 września na Rynku Górnym w Bodzentynie. Tego typu impreza organizowana jest już co roku aby pomóc najmłodszym dobrze rozpocząć nowy rok edukacji. Tym razem impreza wyglądała nieco inaczej niż w latach poprzednich. Oprócz gier i zabaw przygotowanych przez grupę Patigo dzieci przybyłe na wydarzenie mogły poobserwować i wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez klub ULKS Guliwer, który szkoli najmłodszych w zakresie zapasów.

Radosne powitanie roku szkolnego 2017/2018

Wrzesień to czas szczególny dla każdego dziecka, które po ponad dwumiesięcznej przerwie powraca do szkoły aby kontynuować naukę. Stąd też często wrzesień kojarzy się jednym dzieciom źle a drugim dobrze. Chcąc spróbować zmienić nastawienie tych mniej zadowolonych i jeszcze bardziej rozweselić dzieci cieszące się z powrotu do szkoły Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn wraz z Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz ULKS Guliwer jak co roku organizuje festyn "Powitanie roku szkolnego". Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w niedzielę 10 września o godzinie 15:00 na Rynku Górnym w Bodzentynie. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami.

Spot promocyjny MiG Bodzentyn

Kielecki oodział Telewizji Polskiej nagrał dla naszego miasta i gminy krótki spot reklamowy, który został zaprezentowany 1 września w Amfiteatrze Kadzielnia podczas koncertu organizowanego przez Fundację Euro-Partner. Podczas tego wydarzenia Miastu i Gminie Bodzentyn przyznano tytuł „Wizytówka województwa świętokrzyskiego”. Patronat nad koncertem obiął marszałek województwa świętokrzyskiego Adama Jarubas. Spot promocyjny będzie można obejrzeć wielokrotnie na antenie TVP Polonia oraz wysłuchać na antenie Radia Kielce.

I Nocny Bieg Wilkołaka. Zapisz się już dziś!

Biegi w naszej gminie są bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu. Wielu mieszkańców naszej gminy sięga po najwyższe miejsca w zawodach organizowanych w naszym regionie i nie tylko. Wychodząc na przeciw biegaczom pod koniec września nad zalewem w Wilkowie odbędzie się 1 Nocny Bieg Wilkołaka na 10 kilometrów i 1 Nocny Nord Walking na dystansie 5 kilometrów wokół zalewu.  Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00. Jeśli chcesz wziąć udział zapisz się już dziś na stroniehttp://www.mtbcross.pl/2017/08/13/i-nocny-bieg-wilkolaka/ . Organizatorami wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Miejsko  - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.  

Rusza rekrutacja do projektu „Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym w Śniadce Drugiej”

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 2014-2020 EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Śniadka w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Arka Nadziei” w ramach: Oś priorytetowa: VIII. Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo Działanie 8.3. Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego Poddziałanie 8.3.1. Upowszechnianie i wzrost jakości edukacji przedszkolnej Okres realizacji projektu: 01.08.2017-31.07.2018 r.

Wędkarskie zakończenie wakacji w Bodzentynie

Wędkarstwo w naszej gminie jest bardzo popularne zarówno wśród starszych osób jak i tych młodszych. W niedzielę 27 sierpnia nad zbiornikiem wodnym Glinianka w Bodzentynie w zawodach z okazji zakończenia wakacji wzięło udział piętnaście osób podzielonych na dwie grupy wiekowe: 5-9 i 10-16 lat.

Wielki powrót tkactwa do Bodzentyna

Niegdyś Bodzentyn słynął nie tylko z rozlewni pewnego trunku ale również z tkalni, w których mieszkańcy gminy i okolic pracowali długie lata. To tradycja, kultura i dziedzictwo naszej gminy, do którego udało się na razie w małym stopniu powrócić organizując Pierwsze Warsztaty Tkackie. To pierwsza tego typu impreza w regionie i miejmy nadzieję, że na stałe wpiszę się w kalendarz wydarzeń naszego miasta.