Facebook

Aktualności

Reprezentacja z Bodzentyna na Biegu Niepodległości

Dzień po 11 listopada sportowcy z Bodzentyna wzięli udział w Jubileuszowym X Biegu Niepodległości, który odbył się w Kielcach. Organizatorem wydarzenia była Pani Wojewoda Agata Wojtyszek. W biegu na 10 kilometrów wystartowało ponad 900 osób w tym reprezentanci Miasta i Gminy Bodzentyn na czele z Burmistrzem MiG Bodzentyn Dariuszem Skibą.

Przymusowa pomoc zwierzętom w Leśnej Starej Wsi

Źródło: wideo: hhttp://tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/powiat-kielecki/item/24755-przetrzymuja-zwierzeta-w-fatalnych-warunkach-burmistrz-zdecydowal-o-czasowym-odebraniu-konia-rolnikowi-z-lesnej-starej-wsi.html

40 milionów złotych dla Bodzentyna na kanalizację

Źródło: wideo: http://www.tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/powiat-kielecki/item/24739-prawie-40-milionow-zlotych-unijnego-dofinansowania-otrzymala-gmina-bodzentyn-powstanie-ponad-50-kilometrow-kanalizacji.html;

Relacja z II Przeglądu Pieśni Patriotycznych. Zdjęcia i wideo ze wszystkich wystepów

Druga edycja Przeglądu Pieśni Patriotycznych w Bodzentynie odbyła się 11 listopada i była powiązana z gminnymi obchodami Święta Niepodległości. W tegorocznym konkursie wzięło udział ponad 280 osób z powiatu kieleckiego podzielonych na dwie kategorie w dwóch grupach: grupa dziecięca soliści i zespoły oraz grupa dorosła również w kategorii soliści i zespoły. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 a zakończyło przed 15:00. 

Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości w Bodzentynie

Data 11 listopada dla każdego Polaka jest dniem szczególnym i wyjątkowym, dniem o którym każdy z nas pamięta i wie ile nasz naród musiał znieść aby własnie w jedenasty dzień listopada świętować Dzień Niepodległości. W tym roku mija 99 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. Uroczystości związane z tym świętem odbywają się w całym kraju zarówno dużych jak i małych miastach, miasteczkach oraz wsiach. Również w Bodzentynie mieszkańcy mogli wspólnie uczestniczyć w obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości, które rozpoczęły się o godzinie 8:00.

Podsumowanie ostatnich wyników ULKS Guliwer

ULKS Guliwer to nowo powstały klub sportowy zajmujący się zapasami. Młodzi zawodnicy należący do klubu z powiatu kieleckiego oraz naszej gminy często biorą udział w zawodach, w których odnoszą sukcesy. Poniżej prezentujemy Państwu podsumowanie dotychczasowych występów ULKS Guliwer gdzie uczestniczyły również dzieci z naszej gminy. Od teraz na bieżąco będziemy informować o osiągnięciach naszych zawodników.  

XVIII kwesta blisko zeszłorocznego rekordu

Równo tydzień temu obchodziliśmy święto ku czci Wszystkich Świętych, podczas którego przy bramach cmentarza w Bodzentynie wolontariusze zbierali pieniądze na odbudowę rzeźb i pomników. Tegoroczna kwesta była bardzo udana. Podczas kilkugodzinnego zbierania pieniędzy dzięki hojności mieszkańców i przyjezdnych udało się zgromadzić w sumie 7 731, 83 zł. Jest to wynik jedynie o niecałe 82 złote mniejszy niż zeszłoroczny. 

Wzdól Rządowy gościł Reprezentacje Polski w futsalu!

Po raz pierwszy Wzdół Rządowy na hali sportowej mieszczącej się w Zespole Szkół gościł Reprezentację Polski w futsalu. To tam w sobotę 4 listopada odbył się charytatywny turniej futsalu.  W sumie podczas zawodów rozegrano trzy mecze pomiędzy drużynami Towarzystwa Sportowego „Sokół” z Kielc, reprezentantami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Opatowa „DPS Zochcinek”, zespołem naszej Gminy – AKS Wzdół oraz oczywiście Reprezentacją Polski.

II Przegląd Pieśni Patriotycznych - Zaproszenie

Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn wraz z Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie serdecznie zapraszają na II Przegląd Pieśni Patriotycznych. Wydarzenie odbędzie się 11 listopada o godzinie 10:00 w Gimnazjum im. Jana Piwnika Ponurego ul. Wolności 4, Bodzentyn. Przegląd jest częścią obchodów związanych z 11 listopada czyli Świętem Niepodległości. Tegoroczne obchody rozpoczną się o godzinie 8:00 od uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Bodzentynie a następnie przeniosą się do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego na Rynku Górnym, gdzie zostanie zaprezentowany program artystyczny pt. "Wolność to my". Serdecznie zapraszamy. 

1 listopada XVIII kwesta przy cmentarzu w Bodzentynie

Niemal co roku idąc na cmentarz parafialny w Bodzentynie we Wszystkich Świętych spotkamy przy bramach wolontariuszy zbierających pieniądze na rzecz zabytkowych pomników i rzeźb mieszczących się na cmentarzu. Tak będzie i w tym roku 1 listopada między godziną 8:00 a 17:00. Organizatorami kwesty jest Towarzystwo Przyjaciół Bodzentyna oraz Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn.